kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© kevron2001 - Fotolia.comCiekawskie ciocie i babcie usilnie próbują swatać ukochanego bratanka, czy wnuczkę. Uszczypliwym komentarzom i pozornie nieznaczącym żarcikom nie ma końca – tak zwykle wygląda rzeczywistość singli przy świątecznym stole. Członkowie rodziny naciskają na zmianę stanu cywilnego i wypytują o szczegóły z życia prywatnego osób bez partnera. Jak przetrwać przy rodzinnym stole w święta, będąc singlem, zapytaliśmy użytkowników portalu MyDwoje.pl.
 
 
© Igor Osypenko - Fotolia.comPonad 80 procent Polaków, którzy są w stałych związkach jest w nich szczęśliwych – wynika z badań przeprowadzonych przez CBOS. Wiadomo, że nie ma ludzi idealnych, jak i ma też perfekcyjnego związku. Wspólne życie jest jednak łatwiejsze, niż w pojedynkę. Co zatem składa się na szczęście w związku?
 
 
© JackF - Fotolia.comSamotność coraz częściej uznaje się za chorobę cywilizacyjną XXI wieku. Z badań wynika, że ponad 1/4 Polaków decyduje się na samotne życie. Z czego wynikają takie wybory? Możliwe, że to rezultat nastawienia na realizację ambicji zawodowych i pogodni z pieniądzem. W gonitwie za tymi celami gubimy gdzieś siebie i relacje z innymi. Potrzebę stałego związku również odsuwamy z braku czasu, czy innych powodów. Czy jesteśmy skazani na samotność?
 
 
©  Lev Dolgatsjov - Fotolia.comKażdy z nas musi czasem zmierzyć się z dylematem, jak obdarować kogoś, kto ma już wszystko. Bardzo trudno wybrać wówczas oryginalny i zaskakujący prezent, który pozostanie w pamięci obdarowanego na długo. Dobrym pomysłem na nietypowy podarek jest prezent w formie przeżycia, np. weekend w spa czy skok ze spadochronem.
 
 
© Yuri Arcurs - Fotolia.comCzłowiek od zawsze potrzebuje miłości i akceptacji drugiej osoby. Dla wielu ludzi zbudowanie bliskiej relacji z partnerem to cel życia. W pełni zrozumiałe są zatem dążenia do bycia w związku, co jest bardziej cenione niż życie w pojedynkę. Czym jest związek i jakie korzyści przynosi mężczyźnie i kobiecie? Jak trafnie dobierać się w pary podpowiadają edukatorzy matrymonialni z Czandry.
 
 
© vgstudio - Fotolia.comDużo się mówi o technikach ulepszania życia płciowego. Każda para z czasem znajduje własną drogę, aby było ono satysfakcjonujące, głównie dzięki umiejętności odgadywania wzajemnych upodobań i potrzeb. Prezentujemy wam 11 rad, które okażą się z pewnością bardzo przydatne.
 
 
© bloomua - Fotolia.comBez wątpienia serwisy społecznościowe stały się ważną częścią codzienności wielu ludzi na całym świecie. Wielu nie jest w stanie wyobrazić sobie dnia bez sprawdzenia aktualności np. na Facebooku. Okazuje się, że korzystanie z tego typu serwisów może pogorszyć ludzkie samopoczucie – do takich wniosków doszli badacze z University of Michigan, którzy opublikowali wyniki swoich badań w czasopiśmie „Plos One”.
 
 
© Robert Kneschke - Fotolia.comZarządzanie wspólnymi pieniędzmi w związku może być bardzo trudnym zadaniem. Finanse często prowadzą do niepotrzebnych sporów i nieporozumień pomiędzy partnerami. Czasem nie udaje się dojść do porozumienia w tej kwestii - dochodzi do rozpadu związku. Co zrobić, aby uniknąć kłótni na temat finansów? Wystarczy przestrzegać kilku zasad i szczerze rozmawiać o pieniądzach – przekonują eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego.
 
 
© Kurhan - Fotolia.comJuż nawet dwóch na dziesięciu klientów salonów SPA i gabinetów kosmetycznych stanowią panowie. Okazuje się, że Polacy zaczęli dbać o swoją urodę i docenili zalety płynące z nowoczesnych zabiegów kosmetologicznych. Coraz częściej dbanie o męską urodę nie ogranicza się jedynie do stosowania trzech kosmetyków: mydła, pianki do golenia i wody kolońskiej.
 
 
© Svetlana Fedoseeva - Fotolia.comWiele młodych matek zastanawia się nad momentem rozpoczęcia współżycia po urodzeniu dziecka, czy nad odpowiednim sposobem antykoncepcji. Wokół zagadnień związanych z seksem i antykoncepcją po porodzie i w okresie karmienia piersią narosło sporo mitów. Obalają je eksperci programu „Zdrowa Ona” – prof. Romuald Dębski, ginekolog i prof. Zbigniew Lew-Starowicz, seksuolog.
 
 
Strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] następna »

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »