kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Jak bezboleśnie zakończyć internetową znajomość?
2007/1/20 23:20:00

Internet to nie tylko źródło informacji, ale również sposób na zawieranie nowych znajomości. Często po wymianie korespondencji jedna ze stron proponuje spotkanie, jeśli do niego dojdzie może rozpocząć się zupełnie nowy etap w życiu obojga internautów. Jednak bywa i tak, że oczekiwania dwóch stron zupełnie się nie pokrywają. Co zrobić, jeśli rozmowa w cztery oczy nie przebiega tak interesująco jak internetowe konwersacje?

Nie ma jednego sposobu na zakomunikowanie komuś, że nie jest tym, kogo szukamy, są jednak rzeczy, których mówić i robić nie należy oraz takie, które mogą złagodzić żal i rozczarowanie.

Jeśli po jednym, lub kilku spotkaniach nie masz ochoty na kontynuowanie znajomości, nie zasłaniaj się obowiązkami zawodowymi, nie obiecuj, że zadzwonisz, jeśli nie masz zamiaru tego zrobić. Nie umawiaj się na następne spotkanie, tylko po to, aby za kilka dni je odwołać.

Nawiązywanie nowych znajomości zawsze nie ze sobą ryzyko pomyłki, otwierając się przed kimś trzeba liczyć się z możliwością odrzucenia. Dorośli ludzie powinni mieć świadomość tego, że nowo poznana osoba może nie odwzajemnić ich uczuć, jednak nikt nie lubi cierpieć. Jeśli musisz zakończyć jakąś znajomość zrób to delikatnie, ale jednocześnie stanowczo, wysyłanie sprzecznych komunikatów to jeden z najczęściej popełnianych błędów.

Jeśli nie masz ochoty na kolejną randkę, nie umawiaj się na nią. Zachowuj dystans - tak w czynach jak i słowach, nie poruszaj osobistych tematów i nie pozwól na to drugiej stronie.
Podkreślaj, że fundamentem udanego związku jest według Ciebie spotkanie właściwej osoby, a taka jeszcze nie pojawiła się w Twoim życiu.

Jeśli nie wiesz jak się zachować zastanów się jak chciałbyś być traktowany przez innych? Czy chciałbyś żyć nadziejami, lub godzinami czekać na telefon? Czy wolałbyś wiedzieć, co sądzi druga strona zanim zaangażujesz się w nie mającą przyszłości znajomość?


()
Oprac: Marta Wasiak

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: internet, miłość, randka, romans, rozstanie, związek


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »