kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Wakacyjne znajomości: bądź mądra przed szkodą
2007/7/1 11:00:00

Lato to czas, kiedy częściej bawimy się w pubach czy restauracjach, zawieramy nowe znajomości, wracamy nocą do domu, więc jesteśmy narażone na liczne niebezpieczeństwa, z istnienia których nawet nie zdajemy sobie sprawy.

Co roku policja informuje o licznych przypadkach napadów na samotne kobiety, wyłudzeń, a ostatnio coraz częściej o przypadkach stosowania tzw. tabletki gwałtu – środka, który po dosypaniu do alkoholu, jest niewyczuwalny, a jego zażycie ma często tragiczne w skutkach konsekwencje.

Jak się ustrzec przed zagrożeniami? Czego unikać, na co zwracać uwagę, aby wyczekiwany przez cały rok urlop był rzeczywiście czasem relaksu i przyjemności?


1. Nie noś ze sobą dużych sum pieniędzy, kart kredytowych i cennych rzeczy, które nie są ci potrzebne – tak naprawdę nie musisz nawet nosić ze sobą dokumentów, bo w razie potrzeby funkcjonariusz policji pojedzie z tobą do domu, aby sprawdzić twoją tożsamość, a zgubienie lub kradzież dokumentów z torebki pozostawionej przy stoliku w pubie to naprawdę poważny kłopot.

2. Unikaj samotnych nocnych powrotów i podróży środkami komunikacji publicznej. Jeśli już musisz poruszać się nocą to omijaj ciemne zaułki, przejścia podziemne, nieoświetlone parki, czy dzielnice szczególnie niebezpieczne. Nie mając samochodu lub towarzystwa dobrych znajomych skorzystaj lepiej z taksówki (najlepiej korporacyjnej), a poruszając się pieszo wybieraj drogi ruchliwe i dobrze oświetlone. Nie chodź też w nocy pod silnym wpływem alkoholu. Gdy taksówka dowiezie cię do domu, poproś kierowcę, aby zaczekał, aż wejdziesz do mieszkania i zapalisz światło.

Strony: [1] [2] [3] następna »

()
Oprac: Adrianna Buniewicz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: alkohol, gwałt, pigułka gwałtu, policja, wakacje, znajomości


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»