kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Co trzecia polska para kłóci się o finanse
2015/6/26 23:11:00

Pieniądze stanowią powód do kłótni aż dla 1/3 par w Polsce (33 procent). Podobnie jest u Czechów (29 procent) i Słowaków (31 procent). Finanse są drugą, zaraz po niewierności, przyczyną rozstań oraz rozwodów – wynika z badań przeprowadzonych przez IPSOS w raporcie zrealizowanym dla PROFI CREDIT.

- Aż u 2/3 Polaków (61%) kłótnie spowodowane są wydatkami. Dochody są główną przyczyną sporów w co siódmym gospodarstwie domowym. Ponad 25% kłótni o pieniądze dotyczy finansów i pożyczek w ogóle - wyniki raportu komentuje Dyrektor Działu Marketingu PROFI CREDIT Jarosław Czulak.

Zazwyczaj ludzie znają z góry przeznaczenie swojej pożyczki, jednakże większą część czasu zajmuje im zastanawianie się nad instytucją pożyczkową, terminem spłaty i wysokością rat. Czesi zachowują się podobnie do Polaków. W Słowacji 54% kłótni spowodowanych jest wydatkami, a aż w co szóstym gospodarstwie domownicy nie rozmawiają ze sobą z powodu niezadowalających dochodów.

Polacy kłócą się o ubrania, a Czesi o jedzenie

- U 1/4 (27%) Polaków większość kłótni wynika z wydatków poniesionych na odzież i obuwie, dopiero 23% sporów dotyczy kosztów utrzymania domu, a 20% hobby – stwierdza Jarosław Czulak.

Aż 1/4 kłótni dotyczy pieniędzy wydanych na odzież, buty i torebki. Słowacy kłócą się głównie o pieniądze wydawane na kosztowne pasje. To ostatnie przeszkadza głównie kobietom. W Czechach 1/4 kłótni koncentruje się na jedzeniu i kosztach poniesionych w związku z nim. W Bułgarii natomiast większość sporów, bo aż 1/4, dotyczy wydatków poniesionych na urządzanie mieszkanie.

Pożyczka od rodziny = kłótnia

Pieniądze skłócają rodziny, czego dowodem są pożyczki zaciągnięte u najbliższych. W Europie, 45 % Czechów i Słowaków korzysta z możliwości zaciągnięcia długu u rodziny, jednak jak sami potwierdzają, niejednokrotnie wiąże się to z różnymi problemami i sporami. 43% Polaków posiłkując się mottem „pieniądze psują relacje”, woli zaciągnąć kredyt w banku lub skorzystać z oferty instytucji niebankowych; wśród mieszkańców Bułgarii sytuacja wygląda podobnie. Zgodnie z wynikami badań, to rodzina i najbliżsi znajomi są najlepszymi doradcami finansowymi. Fakt, że to głównie z rodziną konsultuje się potencjalny kredytobiorca, jest często wykorzystywany przez instytucje pożyczkowe.

PROFI CREDIT


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: finanse, kłótnia, pieniądze, związek


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »