kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Flirtowanie online - czy jest bezpieczne?
2009/10/25 21:20:00

Z braku czasu, z powodu nieśmiałości czy z potrzeby większego wyboru - coraz więcej singli szuka miłości online. W Europie 40% wszystkich żyjących w pojedynkę odwiedza strony i portale randkowe. W samych tylko Niemczech, Austrii i Szwajcarii około 12 milionów osób korzysta z tej formy flirtu. Jednak popularność portali randkowych przyciąga również tych, którzy szukają czegoś innego niż szczęścia, jakie daje bycie we dwoje. Jak pokazuje badanie, przez Internet kłamiemy częściej niż w realnym życiu.


80% informacji podawanych przez mężczyzn i 35% informacji przekazywanych przez kobiety jest nieprawdziwych, od fałszywych zdjęć po całkowicie fikcyjne profile. Patrząc na maila trudno powiedzieć, czy rzeczywiście został wysłany przez dwudziestokilkuletnią studentkę o blond włosach, czy robota pocztowego próbującego załadować na twój komputer szkodliwy program. Ryzyko wzrasta wraz z pikanterią tematu. W tak zwanej "branży dla dorosłych" portale skierowane do osób poszukujących spotkań erotycznych są znanymi źródłami oprogramowania crimeware.

Badanie przeprowadzone w maju 2008 roku pokazało, że 31% portali internetowych dla dorosłych zawierało pewną formę niebezpiecznej zawartości. Bez oprogramowania bezpieczeństwa - i zdrowego rozsądku - cyberprzestępca mógłby przejąć kontrolę nad komputerem w ciągu kilku chwil.

"Nawet gdy szybkie medium, jakim jest Internet, skłania nas do szybkiego uwodzenia, nie traćmy czujności", mówi Piotr Kupczyk, dyrektor działu prasowego w Kaspersky Lab Polska. "Stosujmy aktualne oprogramowanie, nie zapominając o zdrowym rozsądku. W końcu odrobina powściągliwości podczas flirtu jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziła. Poza tym, tylko my - a nie nasze komputery - mamy decydować, czy chcemy oddać swoje serce tej wdzięcznie uśmiechającej się osobie ze zdjęcia."

Źródło: firma Kaspersky Lab.


()
Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: fikcyjne profile, flirtowanie, serwisy randkowe, uwodzenie


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »