kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Flirtowanie online - czy jest bezpieczne?
2009/10/25 21:20:00

Z braku czasu, z powodu nieśmiałości czy z potrzeby większego wyboru - coraz więcej singli szuka miłości online. W Europie 40% wszystkich żyjących w pojedynkę odwiedza strony i portale randkowe. W samych tylko Niemczech, Austrii i Szwajcarii około 12 milionów osób korzysta z tej formy flirtu. Jednak popularność portali randkowych przyciąga również tych, którzy szukają czegoś innego niż szczęścia, jakie daje bycie we dwoje. Jak pokazuje badanie, przez Internet kłamiemy częściej niż w realnym życiu.

80% informacji podawanych przez mężczyzn i 35% informacji przekazywanych przez kobiety jest nieprawdziwych, od fałszywych zdjęć po całkowicie fikcyjne profile. Patrząc na maila trudno powiedzieć, czy rzeczywiście został wysłany przez dwudziestokilkuletnią studentkę o blond włosach, czy robota pocztowego próbującego załadować na twój komputer szkodliwy program. Ryzyko wzrasta wraz z pikanterią tematu. W tak zwanej "branży dla dorosłych" portale skierowane do osób poszukujących spotkań erotycznych są znanymi źródłami oprogramowania crimeware.

Badanie przeprowadzone w maju 2008 roku pokazało, że 31% portali internetowych dla dorosłych zawierało pewną formę niebezpiecznej zawartości. Bez oprogramowania bezpieczeństwa - i zdrowego rozsądku - cyberprzestępca mógłby przejąć kontrolę nad komputerem w ciągu kilku chwil.

"Nawet gdy szybkie medium, jakim jest Internet, skłania nas do szybkiego uwodzenia, nie traćmy czujności", mówi Piotr Kupczyk, dyrektor działu prasowego w Kaspersky Lab Polska. "Stosujmy aktualne oprogramowanie, nie zapominając o zdrowym rozsądku. W końcu odrobina powściągliwości podczas flirtu jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziła. Poza tym, tylko my - a nie nasze komputery - mamy decydować, czy chcemy oddać swoje serce tej wdzięcznie uśmiechającej się osobie ze zdjęcia."

Źródło: firma Kaspersky Lab.


()
Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: fikcyjne profile, flirtowanie, serwisy randkowe, uwodzenie


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»