kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Gdy mężczyzna się boi, kobieta odczuwa to samo
2012/5/28 13:00:00

Gdy się boimy, nasz lęk - poprzez zapach ciała - jest odczuwalny przez osoby znajdujące się w naszym towarzystwie... Dotyczy to w szczególności kobiet, które, czując męski strach, same zaczynają się bać.

Naukowcy z Monell Chemical Senses Center w Filadelfii postanowili zbadać tę tezę i zaprosili do eksperymentu 13 mężczyzn, którym pobrali próbki potu podczas ćwiczeń w parku linowym (mężczyźni odczuwali wówczas lęk) oraz podczas treningu z ergometrem (mężczyźni nie odczuwali lęku). Zebrany pot wąchało 20 kobiet podzielonych na dwie grupy - kobiety wąchające męski pot zebrany, gdy Ci się bali (ćwiczenia w parku linowym) oraz kobiety wąchające neutralny męski pot.W badaniu przeprowadzonym metodą podwójnie ślepej próby (ani uczestnicy, ani osoby przeprowadzające eksperyment nie miały dostępu do kluczowych informacji) posłużono się skalą Spielbergera (STAI, Spielberger's State-Trait Anxiety Inventory - narzędzie pomiarowe do badania poziomu lęku).

Jak przypuszczali naukowcy, wąchany przez kobiety męski pot, znacznie wpłynął na ich emocje. Już po 5 minutach zaobserwowali różnicę w poziomie lęku dwóch grup kobiet (te, które wąchały pot bojących się mężczyzn, same zaczęły odczuwać lęk). Po 20 minutach badania różnice były bardzo wyraźne.

Eksperyment ten udowadnia, że wdychane przez kobiety męskie feromony lęku wywołują u tych kobiet strach - gdy mężczyzna się boi, kobieta odczuwa to samo.()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: feromony, kobieta, lęk, mężczyzna


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»