kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Pierwsza randka poza siecią zawsze wiąże się z rozczarowaniem?
2015/11/24 20:41:10

Osoby, które korzystają z portali internetowych, aby zawierać nowe znajomości chętnie umawiają na randki z osobami poznanymi w sieci. To zwykle urealnienie znajomości zawieranych online. Czy rzeczywistość pokrywa się z wyobrażeniami na temat osoby poznanej w portalu randkowym? Użytkownicy serwisu Przeznaczeni.pl podzielili się swoimi odczuciami po pierwszej randce.

Do pierwszego spotkania między osobami, które poznają się online dochodzi najczęściej już w pierwszym miesiącu znajomości. Oczywiście są wyjątki, ale zwykle do umówienia się na randkę wystarczy kilka do kilkudziesięciu wymienionych wiadomości i już pokusa spotkania się jest na tyle duża, żeby para umówiła się na kawę czy spacer. Jakie są przemyślenia po konfrontacji wyobrażeń z realiami? Tysiąc trzystu Użytkowników portalu Przeznaczeni.pl podzieliło się swoimi odczuciami po pierwszej randce.

Okazało się, że zaledwie 10% ankietowanych przyznało, że rzeczywistość pokryła się z ich wyobrażeniami na temat osoby poznanej za pomocą portalu. Ewelina Jasik, autorka książki „3 godziny. Jak rozpoznać prawdziwą miłość?” tak komentuje wyniki „Trzeba przyznać, że to niewiele. Zatem rodzi się pytanie czy zasiadając przez komputerem mamy już tak ugruntowane wyobrażenie na temat naszej ewentualnej drugiej połówki, że zawsze konfrontacja face to face będzie rodziła mniejsze lub większe rozbieżności?”. 27% ankietowanych w ogóle nie zastanawiała się nad tym dysonansem. Może jednak są obszary, w których pozostawiamy miejsce na elastyczność, kompromis i akceptację pewnych niezgodności? Czy raczej oznacza to, że logując się na portalu kojarzącym pary nie mamy jasno określonych kryteriów odnoście naszych preferencji?

Tych, którym rzeczywistość zupełnie nie przypominała obrazu osoby poznanej w Internecie było 23%. Użytkownicy portalu wskazali także, że poza Internetem w 23% przypadków zupełnie nie zaiskrzyło pomiędzy poznanymi. Takich relacji zazwyczaj nie ma sensu “przeciągać” w czasie i łudzić się wzajemnie. Idealnie złożyło się w 17% przypadków, którym partner/ka wyklikana w Internecie podobała się jeszcze bardziej w rzeczywistości, niż online. Zatem w tych przypadkach na powodzenie nowej relacji wpłyną pozytywnie zarówno relacje wypracowane między sobą w sieci, a także energia jaka się między tymi osobami wytworzyła na spotkaniu podsumowuje Ewelina Jasik. „Interpretując powyższe dane optymistycznie stwierdzam, że wiele znajomości internetowych ma szansę przerodzić się w satysfakcjonujący obie strony związek. Dobra rada dla wszystkich użytkowników portali randkowych - bądźcie autentyczni i szczerzy w swoich opisach i rozmowach w sieci, bo w rzeczywistość zweryfikuje każde kłamstewko” podsumowuje Ewelina Jasik.
()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: miłość, pierwsza randka, portal randkowy, randka


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»