kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Single a chęć posiadania dzieci
2015/5/29 21:30:57

Dla osób, które posiadają dzieci bardzo ważne jest poznanie partnera, który będzie w stanie zaakceptować pociechy i stworzyć z nimi rodzinę. Portal randkowy eDarling sprawdził opinie swoich użytkowników na temat ewentualnego zaangażowania w związek z samotnym rodzicem i chęci posiadania własnych dzieci przez singli.

Bycie samotnym rodzicem to ogromne wyzwanie – opieka nad pociechą, dbanie o dom, praca. W natłoku tych zajęć, którym rodzic singiel musi podołać w pojedynkę, nie jest łatwo o znalezienie czasu na randkowanie. Bez wątpienia wielkim ułatwieniem dla samotnych rodziców jest portal randkowy, gdzie można poznać osoby o podobnych zamiarach na przyszłość i od samego początku być szczerym na temat swoich oczekiwań.

Według danych serwisu eDarling 25% jego użytkowników ma dzieci, z czego większość stanowią mamy singielki. Jeśli chodzi o najliczniejszą grupę wiekową wśród samotnych rodziców to jest to przedział wiekowy 35-45.

Jak single reagują na dzieci nowego partnera?


W 2010 roku 51% użytkowników (bezdzietnych jak i rodziców) nie wyraziło sprzeciwu wobec faktu posiadania dzieci przez ich potencjalnego partnera lub partnerkę. Dla porównania w 2015roku już 67% odpowiedziało tak samo. Spośród tych najbardziej „tolerancyjnych” użytkowników 53% stanowią singielki bez dzieci oraz 66% samotni ojcowie. Również interesujące są dane dotyczące grupy wiekowej osób, które są w stanie zaakceptować pociechy przyszłego partnera. Tu największy procent wśród pań stanowi grupa pomiędzy 25. a 40. rokiem życia, w przypadku panów 25-35. Szczególnie osoby po trzydziestce mają najmniejszy problem z tym, by związać się z samotnym rodzicem. Najmniejszą grupą są kobiety i mężczyźni w wieku 55-65. Z tego wynika, że im wyższy wiek, tym niższa akceptacja wobec wiązania się z osobą, która ma już dzieci.

Czy single chcą mieć dzieci?

Pragnienie bycia rodzicem to jeden z ważniejszych kryteriów podczas poszukiwania odpowiedniej osoby do stworzenia związku. To również jedno z pytań zadanych użytkownikom portalu randkowego. 39% użytkowników eDarling deklaruje zdecydowaną chęć posiadania dziecka, 47% nie wyklucza takiej opcji, natomiast 14% zdecydowanie odpowiedziało: NIE.

Zaskakujące okazuje się to, że to w większości panowie odpowiedzieli twierdząco na pytanie o założenie rodziny, aż 41% z nich powiedziało TAK i 50% MOŻE. Wśród pań 34% odpowiedziało TAK i 43% MOŻE. Również bardziej chętni do zostania rodzicem po raz kolejny są samotni ojcowie (36%) niż mamy singielki (26%).

Średnia wieku singli, którzy pragną mieć dzieci wynosi 30 lat, w tym wypadku to grupa wiekowa 25-35 stanowi większość, bo aż 46%. Pośród osób w przedziale wiekowym 40-50 tendencja zdecydowanie słabnie, w tej grupie już tylko 15% deklaruje chęć posiadania potomstwa. Z wiekiem zdecydowanie maleje chęć do tego, by zostać rodzicem.()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: dzieci, singiel, związek


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »