Sondaż „Z jednym pytaniem dookoła świata” Reader’s Digest wykazał, że w wyrażaniu uczuć Polacy bardzo różnią się od mieszkańców innych krajów. Redakcje kilkunastu wydań tego miesięcznika pytały, jak często mówisz swojej drugiej połowie „kocham cię“. W większości krajów 50% lub więcej ankietowanych deklarowało, że codziennie. Polska znalazła się daleko w tyle – tylko 29% z nas mówi „kocham cię” każdego dnia.
Jednak 45% Polaków mówi te słowa raz w tygodniu lub miesiącu. Tylko Chorwaci mają podobne zwyczaje. Nawet nasi „bratankowie" Węgrzy są bliżej reszty świata niż naszych wyników (50% Węgrów mówi „kocham cię" codziennie).Czy to tylko sprawa słów? Niektórzy z ankietowanych w Polsce mówili, że samo spojrzenie wystarczy, by wyrazić miłość. Może jednak choćby z okazji walentynek warto się nad tym zastanowić? Może warto nie żałować sobie czułych słów?
Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »